Marnowanie jedzenia to rzecz ani modna, ani praktyczna. Gdy po obiedzie czy wizycie gości zostają nam sterty pysznych dań, sałatek czy po prostu pokrojonych wędlin lub warzyw, które wiemy że nie zjemy na raz, trzeba zadziałać szybko i skutecznie. Przydadzą się do tego naczynia próżniowe, które zwłaszcza gdy będą włożone do lodówki znacznie przedłużą trwałość produktów spożywczych. Oszczędzimy wtedy nasze pieniądze i samą planetę.
Czy kupić pojemnik próżniowy z pompką czy bez niej?
Już kupienie pudełeczka ze szczelnym wieczkiem da nam bardzo dużo pod kątem zwiększenia trwałości jedzenia. Gdy jednak wiemy, że dana rzecz będzie musiała poleżeć klika długich dni, wtedy warto zadziałać jeszcze lepiej. Lepiej, wyli wybierając trwałe pojemniki próżniowe z pompką.
Używając jej pozbędziemy się powietrza z wnętrza opakowania, co spowolni procesy psucia się. Całość nie będzie też wietrzeć i na dłużej zachowa swój prawidłowy smak i zapach. Pompka może być ręczna bądź automatyczna (elektryczna). Zazwyczaj w zupełności wystarczy ta pierwsza. Opcja automatyczna przeznaczona jest zwłaszcza dla tych użytkowników, którzy często pakuj próżniowo większe ilości pokarmów.
Jaki pojemnik na suszone grzyby?
Grzyby zbieramy od wczesnej do późnej jesieni, a po ususzeniu wykorzystujemy nawet w lato kolejnego roku. Przez ten długi okres są one bardzo narażone na działanie moli i innych szkodników, a także na pleśń. Jeśli więc nie konserwujemy tego produktu lub go nie mrozimy, tylko właśnie suszymy, trzeba koniecznie kupić skuteczne pojemniki do próżniowego przechowywania żywności.
W przypadku grzybów ich role mogą pełnić szklane, ozdobne słoiki ze szczelnymi nakrętkami. Nie dopuszczą one do produktów wilgoci i powietrza, a samo słońce będzie dosuszało kapelusze zebrane jesienią. Co więcej, intensywny aromat suszonych grzybów po zamknięciu w słoiku nie przejdzie na inne produkty. Jest to niezwykle ważne, bo pozwala na ochronę przed niepożądanym mieszaniem się smaków.