Twoje oczy są zmęczone i opuchnięte. Skóra wokół nich jest szara, przesuszona i podrażniona przez na przykład zbyt długie opalanie. Czy jest jakiś naturalny sposób pielęgnacji, który pomoże we wszystkich tych problemach? Oczywiście! Nie dość, że będzie on naturalny, to jeszcze bardzo niedrogi i wysokoskuteczny. O czym mowa? To plastry ogórka na oczy. Jak dokładnie one działają? Co sprawia, że są one tak skuteczne? I czy można je stosować codziennie, czy jednak lepiej jeśli będą one okazyjnym sposobem pielęgnacji?
Ogórek zielony na oczy – zalety
Na początek powiedzmy jasno i wyraźnie: powyższa naturalna metoda jest w pełni bezpieczna i łagodna dla naszej skóry oraz oczu. Dlatego możemy ją stosować nawet każdego wieczora, na przykład bezpośrednio przed pójściem spać. Bez obaw mogą go stosować zarówno osoby młode, jak i seniorzy, tak osoby o skórze suchej, jak i tej tłustej czy mieszanej.
Czy ogórek na opuchnięte oczy im pomoże? Zdecydowanie tak. A to wszystko dlatego, że zawiera on ponad 90% wody. Wystarczy więc, że cienkie plasterki ogórka włożymy na pół godziny do lodówki, po czym położymy je na zamknięte powieki i tak wygodnie poleżymy około kwadransa. W ten sposób nawilżymy i zregenerujemy skórę zapewniając jej zauważalne zmniejszenie obrzęku.
Ogórek na oczy co daje jeszcze? Musimy wiedzieć, że to popularne warzywo zawiera witaminę K. A ta jest odpowiedzialna między innymi za poprawę koloru skóry, szybkie wchłanianie zmian spowodowanych chociażby siniakami oraz rozjaśnianie naszej cery. Poza tym plasterki ogórka na oczy to źródło askorbinazy. Czym ona jest? To enzym, którego zadaniem jest delikatne rozjaśnianie cery. Z kolei witamina C, którą również spotkamy w omawianym warzywie, to doskonałe działanie przeciwutleniające, ochronne, zwiększające produkcję kolagenu i hamujące na rozwój wolnych rodników.
Gdy nasza skóra jest tłusta i ma skłonność do trądziku, ogórek na oczy efekty zapewni jej równie dobre. W jego składzie znajduje się bowiem i potas, i siarka. Potas to mistrz w regulacji działania gruczołów łojowych. Siarka z kolei działa keratoplastycznie. Co to znaczy? Że zmniejsza ilość zrogowaciałego naskórka, minimalizuje poziom wydzielania łoju, a dodatkowo sprawia, że rozwój grzybów i bakterii zostaje zahamowany.
Pamiętaj, że świeży ogórek na oczy powinieneś nakładać na dziesięć-piętnaście minut. Po tym czasie powinieneś go zdjąć i nałożyć kolejne, nieużywane wcześniej, schłodzone w lodówce plastry. Życzymy powodzenia w wykonywaniu tej domowej pielęgnacji!